""

A Miami Dolphins első idegenbeli mérkőzését nyerte meg a 2012-es idényben. A floridai együttes a Cincinnati Bengals otthonában győzedelmeskedett 17-13-ra. Érdekesség, hogy a Bengals először szenvedett vereséget a Paul Brown Stadium-ban a mostani szezonban. A Bengals megőrizhette volna hazai veretlenségét, de másfél perccel a mérkőzés vége előtt Andy Dalton passzát lefülelte Reshad Jones. A huszonnégy esztendős safety-nek ez volt a harmadik interception-je a ligában. Még egy apró érdekesség. A Cincinnati az első negyed után 6-0-ra vezetett, majd a Dolphins a következő két felvonást 17 ponttal nyerte meg. Némileg meglepő, hogy a Miami kezdő irányítójának, Ryan Tannehill-nek nem volt touchdown passza a találkozón.

NFL
5. játékhét

"" Cincinnati Bengals – Miami Dolphins ""

13-17 (6-0, 0-7, 0-10, 7-0)
Andy Dalton 43/26, 234 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception Ryan Tannehill 26/17, 223 passzolt yard
Bernard Scott 40 futott yard Reggie Bush 48 futott yard, 1 Touchdown
A.J. Green 65 elkapott yard, 1 Touchdown Brian Hartline 59 elkapott yard
Nate Clements 9 szerelés, 1 forced fumble Sean Smith 8 szerelés, 1 forced fumble

Az Indianapolis Colts parádés győzelmet könyvelhetett el a Green Bay Packers ellen, pedig Andrew Luckék pocsékul kezdték a mérkőzést. A ”Sajtfejűek” az első félidő után 21-3-ra vezettek a Colts otthonában. A harmadik játékrészben az Indianapolis 16 egységet szerzett és egyet sem kapott, majd a negyedik negyed nyolcadik percében Adam Vinatieri mezőnygóljával a Colts átvette a vezetést, de a Packers egy touchdownnal válaszolt a field goal-ra, így a Green Bay 27-22-re vezetett. A mérkőzést Reggie Wayne hatpontosával mégis a Colts nyerte meg. Érdekesség, hogy a döntő TD-t 35 másodperccel a találkozó vége előtt szerezte az elkapó. Az összecsapás hőse Wayne volt, aki 212 elkapott yarddal és 1 touchdownnal fejezte be a mérkőzést.

NFL
5. játékhét

"" Indianapolis Colts – Green Bay Packers ""

30-27 (0-7, 3-14, 16-0, 11-6)
Andrew Luck 55/31, 362 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception Aaron Rodgers 33/21, 243 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception
Donald Brown 84 futott yard Aaron Rodgers 57 futott yard
Reggie Wayne 212 elkapott yard, 1 Touchdown Randall Cobb 82 elkapott yard, 1 Touchdown
Cory Redding 5 szerelés, 2 sack D.J. Smith 9 szerelés, 1 sack

A Baltimore Ravens nyerte meg a mezőnygólok mérkőzését a Kansas City Chiefs ellen. Az összecsapáson csakis field goalokból született pont, vagyis mindkét védelem remek teljesítményt nyújtott. A Ravens-ben Ray Lewis és Bernard Pollard is 10-10 szerelést mutatott fel, míg a Chiefs-ben Tamba Halinak és Justin Houstonnak is 2-2 sackje volt. A mérkőzést 9-6-ra veszítette el a Kansas City, nem mellesleg Matt Cassel is megsérült a találkozón. A Chiefs kezdő irányítója a negyedik negyedben fejsérülést szenvedett. A QB-t Brady Quinn váltotta. Érdekesség, hogy a Kansas City első öt mérkőzésén 19-szer adta el a labdát, ez az 1997-es idény után a második legtöbb, akkor a New Orleans Saints 21-szer veszítette el a játékszert. A Chiefs öt mérkőzésből négyet elveszített.

NFL
5. játékhét

"" Kansas City Chiefs – Baltimore Ravens ""

6-9 (0-3, 3-0, 0-6, 3-0)
Matt Cassel 15/9, 92 passzolt yard, 2 Interception Joe Flacco 27/13, 187 passzolt yard, 1 Interception
Jamaal Charles 140 futott yard Ray Rice 102 futott yard
Dwayne Bowe 60 elkapott yard Anquan Boldin 80 elkapott yard
Tamba Hali 6 szerelés, 2 sack Ray Lewis és Bernard Pollard 10-10 szerelés

Ötödik mérkőzését is elveszítette a Cleveland Browns, amelyre az 1999-es szezon óta nem volt példa. Az ohiói alakulat most a New York Giants otthonában szenvedett vereséget, ezt a botlást minden bizonnyal megbocsátják a Browns szurkolói. A Cleveland meglepte az első negyedben a címvédőt, ugyanis Brandon Weedenék 14-0-val kezdték a találkozót. Az újonc irányító egy 62 yardos touchdown passzt adott a szintén rookie elkapónak, Josh Gordonnak. A második felvonásban helyre állt a világ rendje, ugyanis a Giants 20-3-ra nyerte meg ezt a tizenöt percet. Az összecsapást végül 41-27-re nyerte meg a regnáló bajnok. A találkozó legjobbja Ahmad Bradshaw volt, aki 200 yardot és egy touchdown-t futott, igaz egyszer elveszítette a labdát.

NFL
5. játékhét

"" New York Giants – Cleveland Browns ""

41-27 (7-14, 20-3, 7-3, 7-7)
Eli Manning 37/25, 259 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Brandon Weeden 35/22, 291 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception
Ahmad Bradshaw 200 futott yard, 1 Touchdown Trent Richardson 81 futott yard, 1 Touchdown
Rueben Randle 82 elkapott yard Josh Gordon 82 elkapott yard, 2 Touchdown
Corey Webster 8 szerelés Usama Young 10 szerelés, 1 Interception

""

A Pittsburgh Steelers nyerte meg a Philadelphia Eagles elleni rangadót. Az első negyedben nem született pont, majd a második játékrészben a Steelers tíz egységet szerzett és egyet sem kapott. A pennsylvaniai alakulat a harmadik felvonásban hét pontot le tudott dolgozni a hátrányából. Az utolsó negyedet, ugyan 7-6-ra nyert meg az Eagles, de az összecsapás a Steelers két pontos sikerével ért véget. A győztes pontokat az utolsó másodpercekben érte el a Pittsburgh. Shaun Suisham 34 yardról értékesítette mezőnygól kísérletét. A Philadelphia irányítója, Michael Vick kétszer adta el a labdát. Érdekesség, hogy Vick-nek 2010 óta tíz olyan mérkőzése volt, amelyen kétszer, vagy többször adta el a labdát, ebből hatot elveszített az Eagles.

NFL
5. játékhét

"" Pittsburgh Steelers – Philadelphia Eagles ""

16-14 (0-0, 10-0, 0-7, 6-7)
Ben Roethlisberger 37/21, 207 passzolt yard Michael Vick 30/20, 175 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Rashard Mendenhall 81 futott yard, 1 Touchdown LeSean McCoy 53 futott yard
Antonio Brown 86 elkapott yard DeSean Jackson 58 elkapott yard
Lawrence Timmons 9 szerelés, 1 forced fumble Nate Allen és Nnamdi Asomugha 8-8 szerelés

Az Atlanta Falcons története során először kezdett 5-0-s mérleggel. A georgiai alakulat a Washington Redskins otthonában győzedelmeskedett 24-17-re. A mérkőzés kronológiájához hozzátartozik, hogy a Falcons linebackerre, Sean Weatherspoon a harmadik negyedben kiütötte a Redskins elsőszámú irányítóját, Robert Griffin-t. A találkozó után a Washington vezetőedzője, Mike Shanahan elmondta, hogy az újonc QB enyhe agyrázkódást szenvedett. Érdekesség, hogy RG3 sérüléséig még vezetett a Redskins, majd az utolsó negyedben a Falcons 17 pontig jutott, igaz egy touchdown-t szerzett a fővárosi együttes. A Washington csereirányítója, Kirk Cousins egy 77 yardos TD passzt adott Santana Moss-nak.

NFL
5. játékhét

"" Washington Redskins – Atlanta Falcons ""

17-24 (0-0, 7-7, 3-0, 7-17)
Robert Griffin III 15/10, 91 passzolt yard Matt Ryan 52/34, 345 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Alfred Morris 115 futott yard Michael Turner 67 futott yard, 1 Touchdown
Santana Moss 80 elkapott yard, 1 Touchdown Tony Gonzalez 123 elkapott yard, 1 Touchdown
London Fletcher 20 szerelés Sean Weatherspoon 11 szerelés, 1 sack

A Carolina Panthers továbbra sem tudja elfelejtetni a New York Giants elleni súlyos vereséget, ugyanis Cam Newtonék ismét kikaptak. A Panthers-t hazai pályán verte meg a Seattle Seahawks. A Carolina öt mérkőzésből négyet elveszített, míg a Seahawks 3-2-es mérleggel az NFC Nyugati csoportjának az utolsó helyén áll. A Panthers védelmét ki kell, hogy emeljük, ugyanis a mérkőzésen kilenc pontot jegyzett. A harmadik negyedben Captain Munnerlyn egy 33 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett touchdown-t, majd a negyedik játékrész utolsó percében Kenny Onatolu safety-t jegyzett. Érdekesség, hogy a Panthers megnyerhette volna a találkozót, de 49 másodperccel a mérkőzés vége előtt Newton kezéből kiütötték a labdát, amelyet Bruce Irvin (Seahawks) szerzett meg.

NFL
5. játékhét

"" Carolina Panthers – Seattle Seahawks ""

12-16 (0-3, 3-3, 7-7, 2-3)
Cam Newton 29/12, 141 passzolt yard Russell Wilson 25/19, 221 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception
Cam Newton 42 futott yard Marshawn Lynch 85 futott yard
Brandon LaFell 44 elkapott yard Sidney Rice 67 elkapott yard
Luke Kuechly 11 szerelés, 1 Interception Bruce Irvin 2 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble

A Chicago Bears tönkreverte a Jacksonville Jaguars csapatát, amely öt mérkőzésből csak egyet tudott megnyerni. Az első félidő után (3-3) még senki sem gondolta azt, hogy a Bears 41-3-ra nyeri majd meg a mérkőzést, pedig így lett. A második félidőben a Chicago támadósora felmorzsolta a Jaguars védelmét. A harmadik negyedben 10, míg a negyedik játékrészben 28 pontot szerzett az illinois-i alakulat. A Bears egymás után harmadik mérkőzésén szerzett interception visszahordásból touchdown-t, erre utoljára 1950-ben volt példa a franchise történelmében. A harmadik negyedben Charles Tillman, míg az utolsó tizenöt percben Lance Briggs szerzett hatpontost interception visszahordásból. A Bears hatalmas fölényét hűen tükrözi, hogy a Jay Cutler vezette támadósor összesen 501 yardot tett meg, míg a Jaguars csak 189 yardot tudott kipréselni magából.

NFL
5. játékhét

"" Jacksonville Jaguars – Chicago Bears ""

3-41 (0-3, 3-0, 0-10, 0-28)
Blaine Gabbert 33/17, 142 passzolt yard, 2 Interception Jay Cutler 39/23, 292 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Maurice Jones-Drew 57 futott yard Matt Forte 107 futott yard
Cecil Shorts 43 elkapott yard Brandon Marshall 144 elkapott yard, 1 Touchdown
Paul Posluszny 9 szerelés Corey Wootton 2 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble

A Minnesota Vikings a 2012-es idény egyik meglepetés csapata. A minneapolisi együttes 4-1-es mérleggel jelenleg vezeti az NFC Északi csoportját, igaz a Bears is hasonló mutatóval áll a kvartettben. A ”Vikingek” vasárnap a Tennessee Titans-t ütötték ki a Mall of America Fielden. A Minnesota támadójátékát dicséret illeti, ugyanis Christian Ponderék mind a négy felvonásban szereztek pontokat. A védelem is remek teljesítményt nyújtott, ugyanis csak hét egységet ért el a Titans, amelyben Matt Hasselbeck volt a kezdő irányító (Jake Locker sérült), igaz a mérkőzés végén Rusty Smith-t is kipróbálta Mike Munchak. A találkozó legjobbja Percy Harvin volt. A huszonnégy esztendős játékosnak a mérkőzésen volt egy elkapott és egy futott touchdown-ja is.

NFL
5. játékhét

"" Minnesota Vikings – Tennessee Titans ""

30-7 (7-0, 6-0, 10-0, 7-7)
Christian Ponder 35/25, 258 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 2 Interception Matt Hasselbeck 43/26, 200 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Adrian Peterson 88 futott yard Chris Johnson 24 futott yard
Percy Harvin 108 elkapott yard, 1 Touchdown Kendall Wright 66 elkapott yard
Chad Greenway 9 szerelés Jordan Babineaux 7 szerelés, 1 Interception

""

Tom Brady nyerte meg a Peyton Manning elleni ütközetet, így a New England Patriots irányítója már kilenc egymás elleni mérkőzést nyert meg. Érdekesség, hogy a Denver Broncos QB-je az Indianapolis Colts-cal négyszer verte meg a Brady vezette Patset. A vasárnapi mérkőzésen Brady nem játszott csúcsformában ennek ellenére a Patriots 31-21-re verte meg a Broncos-t, igaz a győztes csapatban remek teljesítményt nyújtott, Stevan Ridley. A huszonhárom esztendős futó 151 yarddal és 1 touchdownnal zárta a találkozót. Az összecsapás utolsó hat perce izgalmasra sikeredett, ugyanis a Broncos védelme megszerezte a labdát (Mike Adams) és TD közelbe került, de a Patriots a saját 14 yardos vonalánál megállította Manningéket, sőt mi több. A hazai csapat védelme is összehozott egy fumble-t, amely után Jermaine Cunningham kaparintotta meg a szabad labdát. A Manning vezette Broncos az utolsó negyedben remekül játszott, de összességében a New England megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

NFL
5. játékhét

"" New England Patriots – Denver Broncos ""

31-21 (7-0, 10-7, 14-7, 0-7)
Tom Brady 31/23, 223 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Peyton Manning 44/31, 345 passzolt yard, 3 Touchdown átadás
Stevan Ridley 151 futott yard, 1 Touchdown Willis McGahee 51 futott yard
Wes Welker 104 elkapott yard, 1 Touchdown Demaryius Thomas 188 elkapott yard
Rob Ninkovich 4 szerelés, 1 sack, 2 forced fumble Von Miller 8 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble

A San Francisco 49ers a New York Jets után a Buffalo Bills ellen is eljutott 40 pontig, sőt öttel túl is szárnyalta. Az első két negyed után, még ”csak” 17-3-ra vezetett a 49ers, majd a második félidőben jött a szokásos Bills rövidzárlat. A harmadik és a negyedik játékrészt 28-0-ra nyerte meg a San Francisco, amely továbbra is veretlen hazai pályán, nem mellesleg győzelemmel melegített a jövő vasárnapi New York Giants elleni összecsapásra. A 49ers franchise rekordot döntött, ugyanis a találkozón összesen 621 yardot (310 passzolt, 311 futott) haladt előre. A korábbi rekord is a Bills ellen született meg. Az 1992-es idényben 598 yardig jutott a San Francisco. A Bills ezzel szemben negatív rekordot döntött, ugyanis a csapat történelmében még egy alakulat sem teljesített a védelem ellen több mint 600 yardot.

NFL
5. játékhét

"" San Francisco 49ers – Buffalo Bills ""

45-3 (3-0, 14-3, 7-0, 21-0)
Alex Smith 24/18, 303 passzolt yard, 3 Touchdown átadás Ryan Fitzpatrick 26/16, 126 passzolt yard 1 Interception
Frank Gore 106 futott yard, 1 Touchdown Brad Smith 35 futott yard
Michael Crabtree 113 elkapott yard, 1 Touchdown Scott Chandler 40 elkapott yard
Patrick Willis 7 szerelés, 1 forced fumble Nick Barnett 4 szerelés, 1 forced fumble

A New Orleans Saints megszerezte első győzelmét a 2012-es idényben. A louisianai együttes hazai pályán fektette két vállra a San Diego Chargers-t, amely az utolsó negyedig vezetett. Drew Brees a mérkőzésen négy touchdown passzt adott, ebből hármat Marques Colstonnak címzett. Az elkapó a hatpontosok mellett 131 yarddal fejezte be a mérkőzést. Brees egymás után 48. mérkőzésén dobott legalább egy TD passzt ezzel, megdöntötte a Baltimore Colts legendás irányítójának, Johnny Unitas-nak a rekordját (47 mérkőzés: 1956. december 9. – 1960. december 4.). A Chargers irányítójának, Philip Rivers-nek is megvolt a kedvenc célpontja az összecsapáson. A QB mindkét touchdown passzát Robert Meachem kapta el.